26 października 2019 w naszej szkole podziwialiśmy młodych aktorów ze szkół podstawowych. W tegorocznej edycji Przeglądu wzięło udział 24 uczestników z Kalisza oraz ościennych powiatów.

Jury w składzie: Barbara Wąsik, dr Maciej Michalski oraz Dariusz Sosiński – przewodniczący przyznało nagrody i wyróżnienia w trzech kategoriach wiekowych.
Zwycięzcą wśród najmłodszej i najliczniej reprezentowanej grupy została Maja Andrzejak, miejsce II zajął Filip Dulaj – oboje ze Szkoły Podstawowej nr 17 w Kaliszu, a III - Zuzanna Pogorzelec ze Szkoły Podstawowej w Moskurni. Wyróżnienie odebrali Julia Rubik i Kuba Chrzanowski - uczniowie naszej szkoły.

W kategorii uczniów klas IV - VI jury przyznało I miejsce Alicji Frątczak ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Kaliszu, II - Jerzemu Sobczykowi ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Kaliszu, a miejsce III Hannie Kardaś ze Szkoły Podstawowej w Koźminku. Wyróżnienie otrzymała Julia Klicha ze Szkoły Podstawowej w Droszewie.

W najstarszej kategorii przyznano jedynie wyróżnienie dla Weroniki Banaszak ze Szkoły Podstawowej w Droszewie.

Wszyscy uczestnicy przeglądu oraz ich opiekunowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz książki a laureaci nagrody książkowe zakupione dzięki wsparciu finansowemu Rady Rodziców naszej szkoły.

4 osoby będą reprezentować nasze miasto i sąsiadujące z nim powiaty w finale wojewódzkim, który corocznie odbywa się w Kleczewie.

Bożena Bochen – sekretarz jury