Nabór do SP 24

Dane adresowe

Zespół Szkół nr 9 w Kaliszu
ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 22-24
tel. 62 7685470
fax 62 7685480
zs9@zs9.kalisz.pl

[3.10.2019] Projekt „Mała książka – wielki człowiek” przypomina nam o korzyściach płynących ze wspólnego czytania. My również zaczynamy wspólne czytanie z maluchami z Niepublicznego Przedszkola Calineczka w Kaliszu, już od października. Projekt ten będzie realizowany w najmłodszych grupach przedszkolnych. Specjalnie dobrana literatura dziecięca pozwoli na zaproszenie maluchów w świat literacki, świat pięknych wierszy dziecięcych i baśni, bowiem książki rozwijają umysł i emocje, kształtują kompetencje językowe, zakorzeniają w kulturze i rozbudzają wyobraźnię. Dlatego właśnie nasza biblioteka szkolna Zespołu Szkół Nr.9 w Kaliszu w ścisłej współpracy z wolontariuszami, będzie realizowała ten projekt przez cały rok szkolny 2019/ 2020.

Pierwsze spotkanie odbyło się w magicznej atmosferze baśniowej magii i literatury dziecięcej . Książka Wojciecha Widłaka „Syrop maga Abrakabry” zachwyciła maluchy zarówno swoją treścią jak i pomysłami na kreatywne sztuczki magiczne, które dzieci uwielbiają. Następne spotkanie już w listopadzie.