Nabór do SP 24

Dane adresowe

Zespół Szkół nr 9 w Kaliszu
ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 22-24
tel. 62 7685470
fax 62 7685480
zs9@zs9.kalisz.pl

[2.10.2019] Losy Wielkopolan w tragicznym wrześniu sprzed 80 lat.

W tym roku obchodzimy 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej oraz kampanii wrześniowej. Z tej okazji Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieżnie przygotowało specjalną atrakcję o charakterze popularyzatorskim i edukacyjnym „Wielkopolanie w Kampanii Wrześniowej 1939 roku” Klasa 5B oraz 6A wraz z opiekunami: Teresą Pingot, Bernadetą Kasprzak, Moniką Polińską oraz Dariuszem Gwiazdą uczestniczyli w tej historycznej podróży.

Lekcja przeprowadzona podczas jazdy pociągiem, przybliżyła uczniom losy Wielkopolan w tragicznym wrześniu sprzed 80 lat. Była to doskonała forma zainteresowania uczniów przeszłością, a wspaniale zachowane stroje z tamtych czasów w które ubrani byli prelegenci w doskonały sposób uzupełniały historyczny przeka.