Nabór do SP 24

Dane adresowe

Zespół Szkół nr 9 w Kaliszu
ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 22-24
tel. 62 7685470
fax 62 7685480
zs9@zs9.kalisz.pl

[30.09.2019] Szkolne koło wolontariatu „Serce na dłoni” włączyło się do ogólnopolskiej akcji „Cała Polska zbiera okulary”. Głównym celem jest badanie wzroku w Afryce. Warunki życia są tam trudne, a rzeczywistość jest o wiele gorsza od przekazów medialnych.

Większość afrykańskich dzieci nigdy nie miała kontaktu z okulistą, a o badaniu wzroku mało kto słyszał. Okulary są dla Afrykańczyków dobrem nieosiągalnym. Większość mieszkańców tego kontynentu , skazana jest na złe widzenie przez całe życie .Ogranicza to ich rozwój, edukację oraz odbiera szansę na normalne życie. Okulary korekcyjne, które my możemy im podarować (bo nam są już niepotrzebne)są dla nich szansą- szansą na lepsze życie.

Wiele osób z naszej szkoły włączyło się do tej akcji. Zarówno uczniów jak i nauczycieli. Jednak w szczególny sposób chcieliśmy wyróżnić 2 osoby: ucznia klasy 5 A który ogłosił akcję wśród swoich kolegów spoza szkoły i zebrał od nich 45 par okularów oraz uczennicę klasy 6a Zuzannę Florczak, która nie tylko przyniosła kilkanaście par korekcyjnych szkieł ale również pozyskała od swojego dziadka sprzęt okulistyczny do badania dna oka oraz soczewki korekcyjne do badania wad wzroku a także tablice okulistyczne pozwalające sprawdzać wzrok tak u maluchów jak i dorosłych. Z całego serca dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i wspierającym akcję „”Okulary dla Afryki- cała Polska zbiera okulary”.