Dane adresowe

Zespół Szkół nr 9 w Kaliszu
ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 22-24
tel. 62 7685470
fax 62 7685480
zs9@zs9.kalisz.pl

[15.06.2019] Grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w czterodniowej wycieczce szkolnej do Amsterdamu.

Uczniowie zwiedzili m. in. Dworzec Centralny, dzielnicę czerwonych świateł, Muzeum Historii Amsterdamu, Rijksmuseum, Stedelijk Museum, Muzeum Mutantów oraz Muzeum Haszyszu, Marihuany i Konopii.

Uczestnicy wycieczki zobaczyli również Amsterdam z jego najbardziej malowniczej strony podczas rejsu po kanałach – dawnych drogach komunikacji i transportu towarów. Ponadto zwiedzili najstarsze miasto Holandii – Utrecht.

W trakcie wycieczki zespół uczniów w składzie: Jagoda Józefiak, Maria Kościelak, Marcel Mocny, Weronika Wawrzyniak, Agnieszka Wierzba, Wiktoria Zapart i Karolina Zborowska uczestniczył w realizacji projektu „Zabawy z fizyką”, który polegał na wykonaniu doświadczeń w Centrum Nauki NEMO w Amsterdamie.

 

Marek Marczak