Dnia 22 stycznia 2015 r. odbyły się w IV Liceum Ogólnokształcącym w Kaliszu warsztaty promujące naukę języka niemieckiego. Warsztaty zostały zorganizowane przez Goethe Institut z siedzibą w Poznaniu w ramach projektu Deutsch Wagen Tour. Nasi uczniowie uczestniczyli w programie podzieleni na dwie grupy zaawansowania językowego.

Pierwsza grupa pod opieką pani Magdaleny Góral-Stanek składająca się z grupy uczniów z klas trzecich połączonej z wybranymi uczniami z pierwszych i drugich klas liceum uczestniczyła w warsztatach od godziny 11.00, natomiast druga grupa pod opieką pana Wojciecha Witczaka, składająca się z uczniów klas pierwszych, próbowała swych sił w języku niemieckim od godziny 12.30.

Uczniowie brali udział w różnych ćwiczeniach językowych doskonalących znajomość języka niemieckiego, mieli też możliwość sprawdzenia swojej wiedzy z zakresu realioznawstwa. Uczniowie pracowali indywidualnie, ale również w parach i grupach, każda grupa, która zwyciężała w danym ćwiczeniu otrzymywała drobne upominki. Na zakończenie każdego warsztatu uczniowie mogli wybrać sobie materiały dotyczące samego projektu, jak również dotyczące geografii, historii i polityki Niemiec.

Osoby odpowiedzialne za zorganizowanie projektu ze strony: IV LO – Kamila Herman-Morek, Zespół Szkół nr 9 –  Magdalena Góral-Stanek, Anna Grzybowska.