Hasłem Tygodnia Bibliotek 2019 jest „#biblioteka”.

[21.05.2019] W naszej szkole program promocji czytelnictwa i bibliotek realizowany jest przez cały rok szkolny .Ma on na celu podkreślanie roli czytania i biblioteki w poprawie jakości uczenia się,, rozwijania zainteresowań i ubogacania słowa pisanego i mówionego. Zainteresowanie książką szerokich kręgów dzieci i młodzieży to nie lada wyzwanie dla bibliotekarzy, którzy starają się o ciągłe podnoszenie poziomu czytelnictwa w naszej szkole. Dlatego z okazji Tygodnia Bibliotek klasy pierwsze i drugie spotkają się w bibliotece szkolnej aby opowiedzieć o swoich ulubionych bohaterach wzorach do naśladowania, postaciach które wzbudzają pozytywne emocje . Książkach które przeczytali sami lub z pomocą dorosłych, książkach które na długo pozostaną w ich pamięci, książkach za pomocą których mogą poszybować w świat swojej dziecięcej wyobraźni, marzeń i pragnień.

Natomiast klasa trzecia gimnazjum weźmie udział w spotkaniu na temat Gustawa Herlinga- Grudzińskiego, które odbędzie się w Książnicy Pedagogicznej w Kaliszu. Organizatorem działań z okazji Tygodnia Bibliotek jest nauczyciel bibliotekarz Monika Polińska.