Dane adresowe

Zespół Szkół nr 9 w Kaliszu
ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 22-24
tel. 62 7685470
fax 62 7685480
zs9@zs9.kalisz.pl

W dniach 10, 11, 12 kwietnia 2019  r. odbył się ostatni egzamin gimnazjalny, jaki przewiduje polski system edukacji.

W naszej szkole przystąpiło do niego 192 gimnazjalistów, którzy w środę  zmagali się z zadaniami z obszaru nauk humanistycznych, w czwartek rozwiązywali zadania z części matematyczno-przyrodniczej, a w piątek sprawdzili swoją wiedzę z wybranego języka obcego nowożytnego.

Egzamin przebiegł bez zakłóceń pomimo trwającego strajku nauczycieli. Do pracy w zespołach nadzorujących egzamin zostali powołani wyłącznie czynni nauczyciele z różnych szkół i przedszkoli z Kalisza i okolic.
Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia ‎gimnazjum, ale nie określa się minimalnego wyniku, jaki zdający powinien uzyskać. To oznacza, że ‎egzaminu nie można nie zdać.‎ Wyniki egzaminów powinny być znane 14 czerwca. Będą one miały wpływ na przyjęcie gimnazjalisty do szkoły ponadgimnazjalnej. 
Życzę wszystkim trzecioklasistom jak najlepszych wyników.

 

http://faktykaliskie.pl/wiadomosci/spoleczne/egzaminy-w-cieniu-strajku-zdjecia,3828.html

 

Aneta Justyńska

Dyrektor