Dane adresowe

Zespół Szkół nr 9 w Kaliszu
ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 22-24
tel. 62 7685470
fax 62 7685480
zs9@zs9.kalisz.pl

11 marca 2019 r. obchodziliśmy Dzień Patrona. Tego dnia oddaliśmy cześć Janowi Pawłowi II, który jest patronem naszej szkoły od 2006 r.

Z okazji święta szkoły uczniowie uczestniczyli w uroczystej Mszy w kościele pw. Świętego Jana Pawła II. Mieli również okazję zobaczyć piękne widowisko słowno-muzyczne poświęcone życiu i nauce Papieża Polaka. Przygotowali je uczniowie pod kierunkiem nauczycieli: pani Elżbiety Kirijczuk, pani Barbary Olszewskiej-Śnieguli, pani Violetty Graczyk i pana Łukasza Pieniążka.

Dzień Patrona był tak wyjątkowy jak jego główny bohater – Jan Paweł II. Kolejny raz przekonaliśmy się, że emocje związane z Jego osobą nie stygną, lecz powodują wzruszenie i skłaniają nas do refleksji. Jego idee i myśli są wiecznie żywe w naszym codziennym działaniu. Jesteśmy dumni, że nasza szkoła nosi imię tego wybitnego Polaka.