Dane adresowe

Zespół Szkół nr 9 w Kaliszu
ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 22-24
tel. 62 7685470
fax 62 7685480
zs9@zs9.kalisz.pl

Dnia 18 lutego 2019 roku odbył się pokazowy (pilotażowy) ustny egzamin DSD I z udziałem grupy uczniów z klasy VIII B i klasy III B gimnazjum. Uczniowie tych klas biorą udział w programie DSD I i dnia 14 marca br. spróbują swoich sił podczas egzaminu pozwalającego uzyskać certyfikat z języka niemieckiego na poziomie B1.

W komisji egzaminacyjnej obok p. Susanne Lindemann, koordynatora programu DSD I na południową Polskę, zasiadały p. Magdalena Góral-Stanek i p. Agnieszka Żmurkiewicz z Zespołu Szkół Nr 9 oraz p. Agnieszka Iwanow-Maruda i p. Agnieszka Szymańska-Pawelec Z I Liceum Ogólnokształcącego.

Przed komisją świetnie zaprezentowała się uczennica drugiej klasy I LO w Kaliszu, która uzyskała podczas egzaminu ustnego poziom B1 zgodny z Europejskim Systemem Opisu Kształcenia Językowego.

Serdecznie gratulujemy!