Dnia 12 lutego 2019 r. gościliśmy w naszej szkole wolontariuszy z Grecji, Włoch, Serbii i Gruzji. Wolontariusze prowadzili zajęcia z uczniami klas 7/8, III Gimnazjum oraz III Liceum.

Wolontariusze przedstawiali swoje kraje, tradycje oraz zainteresowania.

Grupy uczestniczące w zajęciach mogły zobaczyć ciekawe prezentacje krajów, zdobyć informacje na temat kultury, historii, podróży, sportu, jedzenia oraz spędzania czasu wolnego.

Zajęcia prowadzone były w języku angielskim. Uczniowie byli bardzo zaangażowani w te zajęcia, zadawali wiele pytań doskonaląc w ten sposób swoją znajomość języka obcego.

Spotkanie zorganizowane zostało przy współpracy nauczycieli języków obcych oraz fundacji.

Sylwia Gruszka-Miklas, Agnieszka Szyszkiewicz, Magdalena Góral-Stanek, Małgorzata Maciejewska