Szanowni Państwo,

Miasto Kalisz zaprasza do udziału w bezpłatnych szkoleniach z zakresu kompetencji cyfrowych, realizowanych w ramach projektu "Ja w internecie. Program szkoleniowy w zakresie rozwoju kompetencji cyfrowych" z następującego zakresu:

• "Rodzic w internecie"
  • "Działam w sieciach społecznościowych"
  • "Tworze własną stronę internetową"
  • "Kultura w sieci"
  • "Moje finanse i transakcje w sieci".

Rekrutację prowadzi Szkoła Podstawowa Nr 16 w Kaliszu, ul. Fabryczna 13-15, w której będą prowadzone szkolenia. Wszelkie informacje uzyskacie Państwo pod numerem telefonu (062)  757 28 98.

Formularze zgłoszeniowe są dostępne na stronie internetowej szkoły: https://sp16.kalisz.pl/2019/01/ja-w-internecie-ogloszenie/

oraz na stronie Miasta Kalisza: https://www.kalisz.pl/dla-mieszkanca/aktualnosci/ja-w-internecie--wez-udzial-w-bezplatnych-szkoleniach,11027

Pierwsze szkolenia ruszają już w lutym, od 18.02.2019r. Rekrutacja prowadzona jest w sposób ciągły, liczy się jednak kolejność zgłoszeń. Ilość miejsc jest ograniczona!

Szkolenia kierowane są dla osób dorosłych powyżej 25 roku życia. Nie ma znaczenia Państwa wykształcenie, czy są Państwo osobami pracującymi, bezrobotnymi, czy emerytami lub rencistami. Szkolenia nie są kierowane tylko do mieszkańców Miasta Kalisz, ale do znacznie szerszego grona.

Do udziału w szkoleniach uprawnieni są następujący mieszkańcy: Miasta Kalisz, Miasta Ostrów Wielkopolski, Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce, Gminy i Miasta Odolanów, Gminy i Miasta Raszków, Gminy i Miasta Stawiszyn oraz Gmin: Blizanów, Brzeziny, Ceków Kolonia, Godziesze Wielkie, Gołuchów, Koźminek, Lisków, Mycielin, Opatówek, Ostrów Wielkopolski, Przygodzice, Sieroszewice, Sośnie, Szczytniki oraz Żelazków.

Zapraszamy osoby niepełnosprawne,  starsze, rodziców, a także nauczycieli, pedagogów oraz wszystkich zainteresowanych, chcących nabyć dodatkowe, praktyczne umiejętności, związane z obsługą internetu, portalami społecznościowymi, zapewnieniem bezpieczeństwa dzieciom korzystającym z internetu, pozyskiwaniem utworów, filmów, muzyki z legalnych źródeł, czy składaniem wniosków np. 500+, PIT-ów raz przeprowadzaniem wszelkiego rodzaju transakcji finansowych, właśnie za pomocą komputera, czy smartfonu. Każdy z Państwa może znaleźć coś dla siebie. W podjęciu decyzji może pomóc załączona ulotka informacyjna.

Atutem szkoleń są niewielkie grupy, liczące maksymalnie 10 osób. Rozkład godzinowy szkoleń będzie dostosowany do potrzeb uczestników, co zweryfikowane zostanie na etapie rekrutacji. W przypadku większej ilości chętnych możemy zapewnić również szkolenia weekendowe. Zajęcia prowadzone są przy użyciu nowoczesnego sprzętu komputerowego - laptopy z dotykowym ekranem. Każde szkolenie trwa łącznie 12 godzin zegarowych.  Organizator zapewnia materiały szkoleniowe i catering.

UWAGA - możliwość udziału tylko w jednym szkoleniu!

W załączeniu znajdują się wersje elektroniczne ulotki i plakatu z wykazem oraz opisem poszczególnych szkoleń i terminów.

Z poważaniem,

Anna Kowalczyk