Dane adresowe

Zespół Szkół nr 9 w Kaliszu
ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 22-24
tel. 62 7685470
fax 62 7685480
zs9@zs9.kalisz.pl

[31.10.2018] Miesiąc Bibliotek Szkolnych to cza kiedy można zwiedzić i poznać „od podszewki” również inne biblioteki. Klasa 2C wraz z wychowawczynią Joanną Dominiak i Moniką Polińską, odwiedziła Bibliotekę Publiczną im. A.Asnyka w Kaliszu. Uczniowie mogli obejrzeć nie tylko pomieszczenia czytelni i wypożyczalni, odwiedzili również magazyny wypełnione książkami od sufitu po podłogi i to właśnie one zrobiły na maluchach największe wrażenie. W dziale starodruków uczniowie zaopatrzeni w białe płócienne rękawiczki mogli zobaczyć kroniki pisane ręcznie, starodruki sprzed 130 lat oraz inne ciekawe dokumenty, które gromadzi biblioteka. Zachwyt budziły kajety sprzed 80 lat zapisane ładnym kaligraficznym pismem a znaczki i medale okolicznościowe wydawane z różnych okazji to prawdziwe rarytasy, które przypominały PRL. Po bibliotece i jej działach oprowadzała nas p. Monika Waliś zaprzyjaźniony pracownik z biblioteki głównej, która często odwiedza naszą szkołę promując m.in. odzyskanie niepodległości przez Polskę oraz inne święta wpisane w naszą historię i kulturę.