29 listopada 2014 roku gościliśmy w naszej szkole Panią Weronikę Spychalską przedstawicielkę kaliskiego schroniska dla zwierząt. Wolontariusze z Gimnazjum Nr 9 pod opieką pani Moniki Polińskiej mogli dowiedzieć się jak wygląda codzienna egzystencja bezdomnych psów i kotów. Pokazana prezentacja uświadomiła nam wszystkim w jak ciężkich warunkach muszą spędzać czas bezdomne zwierzęta. Nasze dary dla schroniska, które udało nam się zgromadzić są kroplą w morzu potrzeb, dlatego postanowiliśmy poszerzyć naszą działalność na rzecz schroniska o wirtualną adopcję. W tym celu zostanie zorganizowana powtórna prezentacja dla większej grupy uczniów oraz nastąpi wybór psiaka którym będziemy się opiekować.

Po obejrzeniu filmu o zwierzętach ze schroniska wszystkim zrobiło się ich żal. Widok życia tych psów i kotów wywołał wzruszenie.

Agnieszka Król i Klaudia Tomaszewska 2c.

Film był bardzo rozczulający. Dzięki niemu dowiedziałyśmy się jak żyją zwierzęta w schroniskach i jak możemy im pomóc.

Magda Kuświk i Irena Piątkiewicz 2c