Dane adresowe

Zespół Szkół nr 9 w Kaliszu
ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 22-24
tel. 62 7685470
fax 62 7685480
zs9@zs9.kalisz.pl

[10.10.2018] Niepodległa Polska to temat szczególnie bliski wszystkim Polakom. W naszej szkole zorganizowano z inicjatywy Moniki Polińskiej , prelekcje dla wszystkich klas 8-ych.

Prezentacja multimedialna wsparta interesującym wykładem pani Moniki Waliś z Biblioteki Publicznej im. A.Asnyka w Kaliszu, okazała się bardzo interesującą inicjatywą współpracy obu bibliotek. Warto przypomnieć sobie losy naszej ojczyzny w 100 rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Monika Waliś w bardzo ciekawy i interesujący sposób pokazała uczniom Polskę pod zaborami oraz drogę, która prowadziła do odzyskania przez nasz kraj wolności. Ciekawostki ze starych gazet, zdjęcia archiwalne oraz okolice bezpośrednio związane z Kaliszem to wspaniała możliwość poznania naszego wkładu w historię narodu polskiego.