Dane adresowe

Zespół Szkół nr 9 w Kaliszu
ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 22-24
tel. 62 7685470
fax 62 7685480
zs9@zs9.kalisz.pl

ankieta do pobrania - pdf

Informacja o Szkole Mistrzostwa Sportowego

VII Liceum Ogólnokształcące

Szkoła Mistrzostwa Sportowego

w Kaliszu

w Zespole Szkół Nr 9 w Kaliszu

ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 22-24

62-800 Kalisz

Kontakt: tel.: 62 768 54 70; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

oferuje w roku szkolnym 2018/2019 klasę o profilu piłka siatkowa dla dziewcząt i chłopców oraz klasę o profilu piłka ręczna dla chłopców.

 

Klasa o profilu piłka ręczna to nowość. Zostanie ona objęta patronatem PGNiG Superligi. Szkolenie w piłce ręcznej odbywać się będzie we współpracy z Miejskim Klubem Sportowym Kalisz. Zajęcia prowadzone będą przez trenerów MKS Kalisz. Uczniowie tej klasy będą jednocześnie zawodnikami zespołu Energa MKS Kalisz.

Szkolenie siatkarskie w SMS od lat przebiega we współpracy z Międzyszkolnym Uczniowskim Klubem Sportowym AMBER Kalisz, który ma siedzibę w naszej szkole.

Liceum SMS przeznaczone jest dla uczniów, którzy ukończyli gimnazjum. Szkoła funkcjonuje od 2014 roku. Obecnie w trzech oddziałach kształci się 46 uczniów. W bieżącym roku szkolnym po raz drugi w historii szkoły odbędzie się egzamin maturalny. 

Szkoła z powodzeniem realizuje program integrujący proces kształcenia, wychowania i szkolenia sportowego. Tworzy warunki optymalne zarówno dla nauki, jak i treningu sportowego. Nauczyciele mają świadomość, że sport jest priorytetem liceum SMS i wspierają uczniów, organizując zajęcia wyrównujące zaległości, wynikające z udziału w zawodach.

Program Szkolenia Sportowego w Szkole Mistrzostwa Sportowego dla obu dyscyplin zakłada naukę umiejętności techniczno – taktycznych, prawidłowy rozwój cech motorycznych, wychowanie przez sport, umożliwienie atrakcyjnego spędzania czasu wolnego w zorganizowanej grupie (obozy sportowe), udział w rozgrywkach sportowych (szkolnych i klubowych), turniejach i treningach.

Szkoła dysponuje doskonałą bazą dydaktyczną, na którą składają się sale lekcyjne z tablicami multimedialnymi, pracownie językowe, pracownie informatyczne z dostępem do Internetu. Bogatą ofertę uzupełnia szkolna biblioteka zintegrowana z czytelnią.

Na bazę sportową składają się: szkolna sala sportowa, Hala Arena z siłownią i sauną, boiska sportowe. Część treningów odbywa się w hali sportowej Olimpia. W ramach zajęć sportowych uczniowie korzystają z basenu w kaliskim Aquaparku.

Uczniom spoza Kalisza proponujemy miejsca w bursie oraz całodzienne wyżywienie. 

 

Warunkiem przyjęcia do klas pierwszych w SMS Kalisz jest:

• bardzo dobry stan zdrowia, potwierdzony zaświadczeniem wydanym przez lekarza (książeczka zdrowia sportowca),

• pisemna zgoda rodziców,

• duża sprawność fizyczna,

• zamiłowanie do sportu,

• umiejętność godzenia treningów i nauki.

 

W postępowaniu rekrutacyjnym do Liceum SMS o przyjęciu kandydatów do klasy pierwszej decydują następujące kryteria:

• pomyślne zaliczenie prób sprawności fizycznej,

• oceny z obowiązkowych zajęć edukacyjnych, w szczególności: z języka polskiego, matematyki, biologii lub geografii i wychowania fizycznego,

• ukończenie gimnazjum z wyróżnieniem oraz szczególne osiągnięcia ucznia wymienione na świadectwie ukończenia gimnazjum,

• liczba punktów uzyskanych z egzaminu przeprowadzanego w ostatnim roku nauki w gimnazjum.

 

Szkoła proponuje kandydatom:

• rozszerzenia z języka angielskiego, biologii, geografii,

• języki obce: j. angielski i j. niemiecki,

• rozwój umiejętności sportowych: 16 godz. wychowania fizycznego (w tym 13 godz. treningu sportowego – odpowiednio siatkarskiego lub w piłce ręcznej).

 

W przypadku wyrażenia chęci podjęcia nauki w VII LO SMS Kalisz prosimy o uzupełnienie załączonej ankiety i przesłanie jej na adres szkoły lub osobiste złożenie jej u trenera w naszej szkole podczas konsultacji dla kandydatów.

Ze wszystkimi rodzicami, którzy zadeklarują zainteresowanie nauką ich dziecka w VII LO SMS Kalisz będą zorganizowane spotkania, dla ustalenia szczegółów i przekazania dokładnych informacji.

 

Oferta VII LO Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Kaliszu

na rok szkolny 2018/2019

 

klasa/profil sportowy

przedmioty rozszerzane

języki obce

przedmioty punktowane przy naborze

kl. IA LO/ piłka siatkowa

dla dziewcząt
i chłopców

biologia,

język angielski

język angielski

język niemiecki

język polski, matematyka, biologia, wychowanie fizyczne

kl. IB LO/ piłka ręczna

dla chłopców

geografia,

język angielski

język angielski

język niemiecki

język polski, matematyka, biologia, wychowanie fizyczne