ankieta do pobrania - pdf

Informacja o Szkole Mistrzostwa Sportowego

VII Liceum Ogólnokształcące

Szkoła Mistrzostwa Sportowego

w Kaliszu

w Zespole Szkół Nr 9 w Kaliszu

ul. Hanki Sawickiej 22-24

62-800 Kalisz

Kontakt: tel.: 62 768 54 70; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

prowadzi nabór dziewcząt i chłopców do klasy o specjalności piłka siatkowa.

 

Szkoła dysponuje warunkami oraz kadrą trenerską, by z powodzeniem szlifować siatkarskie talenty oraz przygotować je do rozgrywek na sportowych arenach. Szkoła zadba ponadto o to, by wynik egzaminu dojrzałości zapewnił wstęp na wymarzoną uczelnię.

▷ Liceum przeznaczone jest dla uczniów, którzy ukończyli gimnazjum.

SMS wchodzi w skład Zespołu Szkół jako liceum ogólnokształcące na poziomie umożliwiającym kontynuowanie nauki na studiach. Zajęcia edukacyjne i sportowe zostaną tak zorganizowane, aby zawodniczki i zawodnicy mogli łączyć naukę ze sportem w sposób bezkonfliktowy.

▷ Program Szkolenia Sportowego SMS realizowany będzie na podstawie programu szkolenia opracowanego przez Młodzieżową Akademię Siatkówki dla Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Zakłada naukę umiejętności techniczno–taktycznych, prawidłowy rozwój cech motorycznych, wychowanie przez sport, umożliwienie atrakcyjnego spędzania czasu wolnego w zorganizowanej grupie (obozy sportowe), udział w rozgrywkach sportowych (szkolnych i klubowych), turniejach i treningach.

▷ Szkoła dysponuje doskonale wyposażoną bazą dydaktyczną, na którą składają się sale lekcyjne z tablicami multimedialnymi, pracownie językowe oraz informatyczne z dostępem do internetu. Bogatą ofertę uzupełnia szkolna biblioteka zintegrowana z czytelnią i centrum multimedialnym. (zobacz)

▷ Na bazę sportową składają się:

▹szkolna sala sportowa

▹Hala Arena z siłownią i sauną

▹boiska sportowe.

▷ W ramach zajęć sportowych uczniowie korzystają z basenu w kaliskim Aquaparku.

▷ Uczniom spoza Kalisza proponujemy miejsca w internacie oraz całodzienne wyżywienie.

 

Kadra szkoleniowa:

Olga Owczynnikowa – reprezentantka i 7-krotna mistrzyni Białorusi, w latach 2003-2008 zawodniczka mistrzowskiej drużyny Winiary Kalisz, 2009-2010: Gwardia Wrocław, 2011-2012: Zawisza Sulechów, trener MUKS AMBER Kalisz.

Mariusz Pieczonka – pierwszy trener SSK Calisia Kalisz w sezonie 2008/2009, były trener SMS PZPS Sosnowiec, aktualnie trener MUKS AMBER Kalisz oraz trener drugoligowej drużyny męskiej MKS Calisia Kalisz

Daniel Przybylski – kilkunastokrotnie doprowadził swoje drużyny do Mistrzostwa Wielkopolski w różnych kategoriach wiekowych, aktualnie trener MUKS AMBER Kalisz oraz trener pierwszoligowej drużyny żeńskiej MKS Calisia Kalisz

 

Warunkiem przyjęcia do klasy SMS jest:

▹bardzo dobry stan zdrowia, potwierdzony zaświadczeniem wydanym przez lekarza specjalistę w dziedzinie medycyny sportowej (książeczka zdrowia sportowca),

▹pisemna zgoda rodziców (prawnych opiekunów),

▹duża sprawność fizyczna

▹zamiłowanie do sportu,

▹umiejętność godzenia treningów i nauki.

 

▷ W przypadku wyrażenia chęci podjęcia nauki w VII LO SMS Kalisz prosimy o uzupełnienie załączonej ankiety i przesłanie jej na adres szkoły lub osobiste złożenie jej u trenera w naszej szkole podczas konsultacji dla kandydatów. (pobierz ankietę)

 

▷ Ze wszystkimi rodzicami, którzy zadeklarują zainteresowanie nauką ich dziecka w VII LO SMS Kalisz będą zorganizowane spotkania, dla ustalenia szczegółów i przekazania dokładnych informacji.

 

Zespół Szkół Nr 9 w Kaliszu jest siedzibą  Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego AMBER KALISZ

Przyjdź do SMS-u!

Nie uciekniesz od sukcesu!

Administracja i zarządzanie: Zespół Szkół nr 9 w Kaliszu