„Tacy jesteśmy”

Dnia 21 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 17 z Oddziałami Integracyjnymi im. dr Bronisława Koszutskiego w Kaliszu odbył się II Międzyszkolny Konkurs Recytatorski dla dzieci klas I-III. Celem konkursu było rozbudzenie wśród uczniów zamiłowania do poezji, szerzenie kultury słowa poetyckiego oraz wspieranie uzdolnień recytatorskich.

W konkursie ocenie podlegały: dobór repertuaru do możliwości wykonawczych uczestnika, interpretacja utworu, dykcja, modulacja, tempo mówienia oraz ogólny wyraz artystyczny. Po wysłuchaniu recytacji wierszy wszystkich uczniów jury oceniło i wyłoniło zwycięzców w poszczególnych kategoriach.

Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy 1a - Zofia Stanek, która prezentując wiersz Ludwika Jerzego Kerna „Żyrafa u fotografa” zdobyła I miejsce w swojej grupie wiekowej.  Przygotowania Zosi do konkursu prowadziła p. Marta Hille. Laureatka otrzymała dyplom uznania oraz nagrodę książkową.

Gratulujemy Zosi oraz życzymy jej dalszych sukcesów.

Administracja i zarządzanie: Zespół Szkół nr 9 w Kaliszu