"Zdrowie Nietrudne"

17 kwietnia Świetliczaki naszej szkoły przystąpiły do programu "Zdrowie Nietrudne", którego celem jest "kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych wśród uczniów klas 1-3 ze szkół podstawowych i na terenie całego kraju... ." Naszą przygodę z programem zaczęliśmy od krótkiego filmiku edukacyjnego o piramidzie zdrowego żywienia, nie zabrakło pytań i odpowiedzi. Kolejnym etapem była zabawa - kanapka. W tym celu zasiedliśmy w kręgu, jeden za drugim. Nauczyciel świetlicy opisywał sposób przygotowania zdrowej kanapki, a uczniowie "robili" kanapki na plecach ucznia siedzącego przed nim, po tym zadaniu zdecydowanie zrobiliśmy się głodni! Nie zabrakło degustacji wafli ryżowych po ówczesnym zapoznaniu się z etykietą produktu.

Świetliczaki otrzymały specjalne książeczki, których ćwiczenia z wielkim zaangażowaniem wykonali. Zdecydowanie był to dzień pełen uśmiechów. Kontynuacja programu nastąpi.

Anna Sowizdrzał

Administracja i zarządzanie: Zespół Szkół nr 9 w Kaliszu