Dane adresowe

Zespół Szkół nr 9 w Kaliszu
ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 22-24
tel. 62 7685470
fax 62 7685480
zs9@zs9.kalisz.pl

We wtorek 20.03.2018 zakończyły się sukcesem zmagania uczniów klasy 3B z Gimnazjum Nr 9 podczas egzaminu ustnego DSD I (Deutsches Sprachdiplom I). Warto wspomnieć, że egzaminatorki DSD I Gold – Agnieszka Żmurkiewicz oraz Magdalena Góral-Stanek oceniły umiejętności językowe młodzieży na poziomie A2 (dwójka uczniów)oraz B1(siedmioro uczniów).

Tydzień wcześniej przedstawiciele kaliskiej „Dziewiątki” oraz I LO sprawdzili swoje możliwości w obszarze rozumienia tekstu słuchanego i czytanego oraz pisania. Z niecierpliwością czekamy na wyniki.

Dnia 01.03.2018 odbył się pokazowy (pilotażowy) egzamin DSD I z udziałem uczniów naszej szkoły. Tą „generalną próbę” bacznie obserwowały Konsul Kulturalna Niemiec Marion Ramackers oraz Susanne Lindemann, która jest koordynatorem programu DSD I w południowej Polsce.

Przed komisją świetnie zaprezentował się Mateusz Różański. Uczeń drugiej klasy Gimnazjum Nr 9 w Kaliszu uzyskał podczas egzaminu ustnego poziom B1  zgodny z Europejskim Systemem Opisu Kształcenia Językowego.

Serdecznie gratulujemy!