Dane adresowe

Zespół Szkół nr 9 w Kaliszu
ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 22-24
tel. 62 7685470
fax 62 7685480
zs9@zs9.kalisz.pl

[10.12.2017] W piątek 8. grudnia odbył się w naszej szkole Weihnachtsmarkt. W czasie kiermaszu uczniowie z kl. II i III gimnazjum sprzedawali świąteczne wypieki przygotowane według niemieckich przepisów. Na pięknie udekorowanych przez uczniów stoiskach można było znaleźć niemieckie pierniczki, cynamonowe gwiazdki, kruche maślane ciasteczka, waniliowe księżyce, czy też tradycyjną świąteczną struclę (czyli Stollen). Zebrane pieniądze uczniowie przeznaczyli na świąteczne paczki dla potrzebujących kolegów i koleżanek naszej szkoły.

Ten dzień wypełniony był także grami i zabawami dla najmłodszych uczniów. Uczniowie kl. III a i III c gimnazjum wraz z p. Anną Grzybowską przygotowali quiz świąteczny i sportowe konkurencje dla uczniów klas pierwszych. Tego dnia, na korytarzu, podczas rozwiązywania różnych zadań, czuło się ducha rywalizacji.

Zwycięska grupa, z każdej klasy, nagrodzona została słodkim upominkiem. Wszyscy dobrze się bawili.