Dnia 9 listopada uczniowie klasy II e pod opieką pani Sylwii Nowak, pani Katarzyny Karolak oraz pani Agnieszki Nowak uczestniczyli w warsztatach kulinarnych w Zespole Szkół Zawodowych im. Zesłańców Sybiru w Kaliszu.

Z pomocą starszych kolegów, przygotowujących się do pracy w zawodzie kucharz oraz nauczycielki zawodu, pani Anny Kuśnierz, uczniowie naszej szkoły uczyli się, jak profesjonalnie przyrządzić pizzę. Wyrabiali ciasto, przygotowywali składniki oraz poznawali tajniki tworzenia pizzy doskonałej.
Poza pracą w kuchni uczniowie gimnazjum zwiedzali także szkołę. Ogromne zainteresowanie wzbudziła pracownia fryzjerska, w której nasze uczennice miały okazję uczesać się, wykorzystując profesjonalny sprzęt fryzjerski.
Warsztaty zakończyły się wspólną fotografią i degustacją przygotowanych potraw.