„Na patriotyczną nutę” – to tytuł koncertu pieśni, który odbył się w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole. Koncert został przygotowany przez chór, solistów i zespół muzyczny pod kierunkiem pana Łukasza Pieniążka. Usłyszeliśmy następujące pieśni: „My, Pierwsza Brygada”, „Piechota”, „Wojenko, wojenko”, „Rozkwitały pąki białych róż”, „Przybyli ułani pod okienko”. Wielu uczniów i nauczycieli zgromadzonych na widowni włączyło się do patriotycznego śpiewania.

Wspólne śpiewy przeplatane były komentarzem historycznym, który przedstawili uczniowie przygotowani przez pana Piotra Molendę.

Warto uczyć się świętego uczucia miłości Ojczyzny z tych dumnych pieśni – powiedziała na zakończenie imprezy pani dyrektor Aneta Justyńska.