Niecodzienne wydarzenie miało miejsce w naszej szkole w poniedziałek 30 października. Na korytarzach i w klasowych ławkach pojawiły się dzieci i młodzież w niezwykłych strojach: dzieci klas pierwszych i czwartych przebrane za aniołki z aureolą nad głową i pięknymi anielskimi skrzydłami, a ich starsi koledzy i koleżanki z klas 7 i oraz 2 i 3 gimnazjum za Świętych.

Na naszym szkolnym kwiatku unosiły się piękne obłoki, w których wpisane były wartości, widoczne w życiu wielu Świętych i Błogosławionych. To wszystko za sprawą Uroczystości Wszystkich Świętych, którą obchodzimy tradycyjnie 1 listopada. Swoimi strojami uczniowie przypomnieli wszystkim, że każdy z nas ma swojego Anioła Stróża oraz Świętego Patrona, którego imię nosimy od momentu chrztu świętego i że warto Go bliżej poznać i naśladować. W tym samym czasie modne stało się kultywowanie halloween, które Kościół Katolicki jednoznacznie uznaje za pogańskie i niebezpieczne. Obecny czas skłania do podjęcia decyzji, po której stronie stoję, kim jestem i jakim wartościom w życiu hołduję. Na koniec zastanówmy się, jak wyobrażamy sobie naszych bliskich zmarłych, jakimi chcielibyśmy ich widzieć, a wreszcie samych siebie – upiorami i potworami czy błogosławionymi i świętymi.