Już od 18 lat w październiku obchodzony jest Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.

Święto jest organizowane od 1999 roku przez: International Association of School Librarianship – IASL-Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego.

W naszej szkole również organizowane są rokrocznie działania mające na celu popularyzację czytelnictwa i biblioteki szkolnej. Zaakcentowanie Święta Bibliotek Szkolnych, propaguje zainteresowanie książką, rozbudza wyobraźnię czytelniczą a także podnosi poziomu czytelnictwa, integruje środowisko szkolne, zwraca uwagę na ogromną rolę biblioteki w życiu szkoły w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.

W tym roku tematem przewodnim święta jest hasło: Książka nas łączy”.

Działania zainicjowane przez naszą bibliotekę, ściśle powiązane są z książką i jej czytaniem. Nauczyciele różnych przedmiotów: Tomasz Berwald, Rafał Hasiński- wychowanie fizyczne, Barbara Olszewska Śniegula- język polski, Danuta Haba- biologia, Sylwia Nowak- matematyka, Tadeusz Skarżyński- historia, przez cały tydzień czytają maluchom ze świetlicy krótkie opowiadania z morałem. Konkurs dla klas pierwszych plastyczno- literacki również związany jest z czytaniem urywków najbardziej znanych wierszy Juliana Tuwima oraz Jana Brzechwy. Wspólne głośne czytanie „wierszyków łamiących języki” przez trzecioklasistów to również integrująca świetna zabawa z językiem polskim, książką i czytaniem.

Tegoroczne obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych przebiegły w miłej i sympatycznej atmosferze a książka i literatura towarzyszyć nam będą przez cały rok.

Wyniki konkursu dla klas pierwszych:

1 m-ce Adam Sobczak

2 m-ce Maksym Guźniczak