21 października 2017 r. w naszej szkole podziwialiśmy młodych aktorów ze szkół podstawowych. W tegorocznej edycji Przeglądu wzięło udział 15 uczestników z Kalisza, powiatu kaliskiego oraz ostrowskiego. Jury w składzie: Kamilla Kiermasz, Barbara Wąsik, Dariusz Sosiński – przewodniczący przyznało nagrody i wyróżnienia w trzech kategoriach wiekowych.

Zwycięzcą wśród najmłodszej i najliczniej reprezentowanej grupy została Zuzanna Pogorzelec ze Szkoły Podstawowej w Moskurni, miejsce II zajęła Martyna Rudowicz, a III Maja Dominiak. Obie artystki są uczennicami Szkoły Podstawowej nr 17 z Oddziałami Integracyjnymi w Kaliszu. Wyróżnienie odebrał Krystian Matuszak ze Szkoły Podstawowej w Koźminku.

W kategorii uczniów klas III i IV jury przyznało I miejsce Karolinie Mądry, a miejsce III Wiktorii Matuszewskiej uczennicom Szkoły Podstawowej w Droszewie. Miejsca II nie przyznano. Wyróżnienie otrzymał Gracjan Gorzkiewicz ze Szkoły Podstawowej w Kościelcu.

W najstarszej kategorii zwyciężczynią została Weronika Banasiak ze Szkoły Podstawowej w Droszewie, II miejsce zajęła Zuzanna Rybarczyk ze Szkoły Podstawowej w Rajsku, natomiast wyróżnienie otrzymała Joanna Rubas ze Szkoły Podstawowej w Droszewie. Miejsca III nie przyznano.

Wszyscy uczestnicy przeglądu oraz ich opiekunowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci nagrody książkowe zakupione dzięki wsparciu finansowemu Rady Rodziców naszej szkoły oraz Samorządowi Województwa Wielkopolskiego.

4 osoby będą reprezentować nasze miasto i sąsiadujące z nim powiaty w finale wojewódzkim, który odbędzie się w Kleczewie.

Bożena Bochen – sekretarz jury