25 października 2014 r. w naszej szkole podziwialiśmy młodych aktorów ze szkół podstawowych. W tegorocznej edycji Przeglądu wzięło udział 20 uczestników z Kalisza, Ostrowa Wlkp. oraz powiatu kaliskiego. Jury przyznało nagrody i wyróżnienia w trzech kategoriach wiekowych. Zwycięzcą wśród najmłodszej i najliczniej reprezentowanej grupy został Dawid Gawron ze Szkoły Podstawowej w Moskurni, miejsce II zajęły ex quo Maja Szczerek ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Kaliszu i Martyna Rębowiecka ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Kaliszu. Laureatami III miejsca zostali Antoni Pacewicz z tej samej szkoły oraz Marta Wawrzyniak z Zespołu Szkolno–Przedszkolnego w Kościelcu.

W kategorii uczniów klas III i IV jury przyznało tylko I miejsce Błażejowi Barczyńskiemu ze Szkoły Podstawowej w Moskurni oraz dwa wyróżnienia dla Marysi Owczarek ze Szkoły Podstawowej w Koźminku i Julii Jagielskiej z Zespołu Szkolno–Przedszkolnego w Kościelcu. Laureatką wśród najstarszych aktorów została Małgorzata Stempień ze Szkoły Podstawowej w Moskurni, II miejsce zajęła Alicja Kołecka ze Szkoły Podstawowej Sióstr Nazaretanek w Kaliszu, miejsce III Patrycja Kalinowska ze Szkoły Podstawowej w Koźminku. Zdobywcy 1. i 2. miejsc będą reprezentować nasze miasto i powiat kaliski w finale wojewódzkim, który odbędzie się w Kleczewie.

Bożena Bochen – sekretarz jury