[28.03.2017] Po raz drugi w tym roku szkolnym, wolontariusze Gimnazjum Nr 9 w Kaliszu zbierali pieniądze dla dzieci z ubogich rodzin. Pomoc w pakowaniu zakupów oraz informowanie o działalności Fundacji „Dziewczynka z zapałkami” zawsze przynosi bardzo wymierne efekty. Dzięki jej wsparciu wiele dzieci może skorzystać z darmowych obiadów w stołówkach szkolnych, dofinansowania do biletów lub otrzymać paczkę świąteczną od Mikołaja. Jedną z form pomocy dzieciom, są również wyjazdy na letni i zimowy wypoczynek do miejscowości uzdrowiskowych w górach lub nad morzem. Z naszej szkoły na zimowy wypoczynek do Bukowca niedaleko Karpacza pojechało w tym roku szkolnym 14 osób. Jak widać praca wolontariusza przekłada się na bardzo konkretną pomoc, za co bardzo serdecznie \ dziękujemy , wszystkim wolontariuszom biorącym aktywny udział w marcowej akcji „Dziewczynka z zapałkami”.