Dane adresowe

Zespół Szkół nr 9 w Kaliszu
ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 22-24
tel. 62 7685470
fax 62 7685480
zs9@zs9.kalisz.pl

W pażdzierniku po raz kolejny przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola "Calineczka" odwiedziły bibliotekę szkolną w Gimnazjum Nr 9.  Ogólnopolska akcja "Czytam sobie w bibliotece" cieszy się dużą popularnością wśród maluchów, które z chęcią słuchają czytanych bajek, wierszy i krótkich opowiadań. Pażdziernik to miesiąc jesienny, obfitujący w zbiory warzyw.  W związku  z tym maluchy wysłuchały wierszy J.Brzechwy o warzywach oraz obejrzały wystawę plonów jesiennych, przygotowanych z okazji organizacji Festival Fest w szkole. Na zakończenie wspólnego czytania maluchy zwiedziły Gimnazjum Nr 9, którym były zachwycone. Kolejne spotkanie już za tydzień. Tym razem wolontariusze pod opieką Moniki Polińskiej odwiedzą maluchy w ich przedszkolu i przeczytają książkę Joanny Jagiełło " Oko w oko z diplodokiem".