Nabór do SP 24

Dane adresowe

Zespół Szkół nr 9 w Kaliszu
ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 22-24
tel. 62 7685470
fax 62 7685480
zs9@zs9.kalisz.pl

W dniu 28 maja w Poznaniu odbył się Finał Makroregionalny Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej Coca Cola Cup Dziewcząt. Trafiliśmy do grupy E z zespołami z Otynia ( woj. lubuskie), Kołobrzegu (woj. zachodniopomorskie) oraz z Tuchomia (woj. pomorskie). Z Otyniem wygraliśmy 2:0 bramki M. Kurzajczyk, P. Czerniejewska.

Polegliśmy w meczu z Kołobrzegiem 0:2 i na koniec rozgrywek grupowych zwyciężyliśmy 2:0 z Tuchomią bramki P. Czerniejewska. Awansowaliśmy do ćwierćfinałów trafiając na zwycięzcę grupy F – Gorzów Wlkp. Zwycięzca z tej pary awansował do Finału Ogólnopolskiego w Gdańsku. Mecz zaczęliśmy bardzo dobrze uzyskując prowadzenie po strzale A. Marczak prowadząc 1:0 schodziliśmy na przerwę, na początku drugiej połowy przeciwniczki wyrównały stan rywalizacji na 1:1, na 2:1 bramkę strzeliła P. Czerniejewska w tym momencie do końca zostały 4 min. Przeciwniczki nie mając nic do stracenia zaatakowały bardzo mocno co na 1,30 min. do końca spotkania przyniosło bramkowy remis na 2:2. Dogrywka!!!. Przeciwniczki niesione bramką kontaktową zdołały wyjść na prowadzenie 2:3 i awansowały do Półfinałów Turnieju tym samym zdobyły awans do Finału Krajowego. Gratulacje!!

Podziękowania dla dziewczyn za całą edycję Turnieju, za pot, łzy i uśmiechy radości, na pocieszenie fakt, że z bilansu bramkowego jesteśmy najlepszą drużyną żeńską w Wielkopolsce, w tym roku wyprzedziliśmy zespół z Konina z którym rywalizujemy o palmę pierwszeństwa od trzech lat.

Graliśmy w składzie: Julia Sztandera, Patrycja Czerniejewska, Weronika Olejnik, Anita Marczak, Zofia Kościuszko, Martyna Kurzajczyk, Zuzia Wojtyś, Margarita Nowak.

www.faktykaliskie.pl

Tomasz Berwald