Nabór do SP 24

Dane adresowe

Zespół Szkół nr 9 w Kaliszu
ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 22-24
tel. 62 7685470
fax 62 7685480
zs9@zs9.kalisz.pl

W dniach 23-30 kwietnia 12 uczniów Gimnazjum Nr 9 pod opieką nauczycielek: Anny Grzybowskiej i Katarzyny Karolak pojechało, po raz kolejny, z wizytą do zaprzyjaźnionego Galilei-Gymnasium w Hamm (Niemcy). Tym razem spotkali się także z uczniami z Liceo Scientifico Statale "Filolao" z miasta Crotone (Włochy), którzy również przyjechali do Hamm w ramach Wymiany Szkolnej. Polscy i włoscy uczniowie mieszkali w domach niemieckich kolegów.

Podczas tygodnia Wymiany młodzież realizowała wspólny projekt: „Pizza, Bratwurst und Pierogi - we want come more ...... Europa”, w ramach którego uczniowie rozmawiali o stereotypach i nakręcali krótkie filmy ilustrujące istniejące przekonania.

Ponadto strona niemiecka przygotowała na czas spotkania bogaty program. Odbyły się: gry i zabawy integracyjne, wizyta w ratuszu u burmistrza miasta, wycieczki do takich miast jak: Soest, Münster połączone ze zwiedzaniem miasta i skansenu Mühlenhof, a także grą uliczną. Dużą atrakcją było dla wszystkich zwiedzenia stadionu Signal – Iduna w Dortmundzie.

Spotkanie pozwoliło polskiej młodzieży poznać życie codzienne w szkole i u niemieckich rodzin, było także dobrą okazją do rozwijania praktycznej znajomości języka niemieckiego i angielskiego.

Całe to przedsięwzięcie było możliwe dzięki finansowemu wsparciu organizacji Polsko – Niemiecka Współpraca Młodzieży.