Grupa uczniów naszej szkoły wraz ze swoim nauczycielem postanowiła przeprowadzić jak najgłębiej pod ziemią eksperyment polegający na wywołaniu fali mechanicznej symulującej wstrząs sejsmiczny.

Na miejsce doświadczenia wybraliśmy najgłębszą na świecie podziemną trasę turystyczną na terenie Kopalni Soli "KŁODAWA" S.A. w Kłodawie. Trasa ta znajduje się 600 metrów pod powierzchnią ziemi (to dwie wysokości wieży Eiffla w Paryżu). Wykonanie naszego eksperymentu nie było łatwe. Najpierw musieliśmy uzyskać zgodę Zarządu Kopalni i spełnić postawione wymagania techniczno-organizacyjne. Ponieważ chcieliśmy, aby nasze doświadczenie zostało uznane za rekord, musieliśmy dodatkowo sprostać dziesięciu specjalnym wymaganiom postawionym nam przez Biuro Rekordów. Ostatecznie eksperyment nasz został uznany za "Najgłębiej pod ziemią wykonane doświadczenie fizyczne" i kilka dni temu otrzymaliśmy certyfikat rekordu Polski.

W przygotowaniu i przeprowadzeniu eksperymentu udział wzięli: Tymoteusz Całka, Tomasz Dolacki, Aleksander Duliba, Jakub Jasnowski, Wojciech Jonczyk, Aleksandra Karwowska, Grzegorz Kranc, Jakub Kwinta, Wiktoria Łuczak, Krystian Nowak, Jakub Rosik, Mikołaj Rubas, Marcelina Sosnowska, Sylwester Sulanowski, Kacper Szłoda, Justyna Tomczyk, Olga Woźniak i Bartłomiej Woźny.

Marek Marczak