Pan Terry Mattinson był gościem na lekcji klasy ID, IID, IIE i IIIC. Uczniowie klasy ID podczas lekcji "A visit to Preston" rozmawiając z panem Mattinsonem oraz analizując broszurę dotyczącą Prston, zdobywali praktyczne informacje o naszym mieście partnerskim. Pracując w grupach uczniowie przygotowywali propozycje krótkiego pobytu w Preston uwzględniając najciekawsze elementy z bogatej oferty tego miasta. Uczniowie klasy IID podczas spotkania z panem Mattinsonem przeprowadzili z nim wywiad i dowiedzieli się więcej o jego pracy, zainteresowaniach i życiu w Preston.

Spotkanie z Panem Mattinsonem stanowiło dla uczniów świetną okazję sprawdzenia swoich umiejętności językowych i poszerzenia wiedzy o kraju, którego języka się uczą.