Z okazji Dnia Św. Patryka, uczniowie klasy językowej ID oraz matematyczno-informatycznej IC wzięli udział w dwóch warsztatach języka angielskiego - Ceilidh Dancing oraz St. Patrick and The Irish, które odbyły się w Poznaniu, w dniu 20 marca 2015. Zajęcia były prowadzone przez rodowitego Irlandczyka, co stanowiło dla naszych uczniów świetną okazję do doskonalenia umiejętności posługiwania się językiem angielskim i wzbogacenia wiedzy o kulturze Irlandii. Cieszymy się bardzo, że nasi podopieczni swobodnie komunikowali się z prowadzącym i z dużym entuzjazmem przyswajali sekwencję kroków tańca irlandzkiego. Radosny charakter irlandzkiego święta udzielił się wszystkim uczestnikom warsztatów i sprzyjał rozwijaniu poczucia tożsamości europejskiej.

Danuta Skibińska, Agnieszka Gilak