W poniedziałek 6 marca br. uczniowie z naszej szkoły z klasy 1c, 2a i 3c wzięli udział w międzyszkolnym konkursie, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 10 w Kaliszu. Był to już XXVI Kaliski Turniej Językowy „Rebusik" w którym
wzięło udział 9 szkół.

W tegorocznych zmaganiach sprawdzono znajomość lektur: "Opowiadania z Doliny Muminków", "Kubuś Puchatek" i "Dzieci z Bullerbyn".

Zadaniem uczniów było: doskonalenie sprawności rozwiązywania rebusów, krzyżówek, łamigłówek słownych oraz kształtowanie umiejętności współpracy w zespole.
Uczniowie oceniani byli indywidualnie i zespołowo, a stopień trudności zadań odpowiadał ich umiejętnościom. Każdy zespół składał się z przedstawiciela klasy I, II i III, uczniowie mieli okazję lepiej się poznać i nauczyć. Uczniowie z naszej szkoły w zmaganiach zespołowych zajęli I miejsce, w indywidualnych: uczennica z klasy 3c zajęła II miejsce, a uczeń z klasy 2a zajął III miejsce. W obecności nauczycieli, opiekunów i rodziców wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali, z rąk dyrektora Zespołu Szkół Nr 7 – p. Beaty Prus, dyplomy oraz nagrody. Nasi uczniowie wrócili szczęśliwi i pełni wrażeń z nagrodą w postaci robota do zaprogramowania.