Dzień Zakochanych świętowany 14 lutego każdego roku, w naszej szkole został zaakcentowany montażem słowno muzycznym, w formie życzeń walentynkowych dla wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Życzenia walentynkowe połączone były z konkursem dedykowanym zarówno uczniom jak i nauczycielom. Uczniowie, którzy czytali wiersze to: Radosław Kubiak 8B, Paweł Kłosiński 8C,Krystian Janiak 8C, Jakub Olkowicz 8A i Wojciech Poliński 8A.

Zwycięskim zespołem, który odgadł wszystkich czytających wiersze kolegów był zespół uczniowski z klasy 7A w składzie: Filip Szemiel, Franek Kuźbik, Karol Brzozowski, Mateusz Kubzdela, i Jakub Kubzdela- uczniowie otrzymali paczkę słodyczy. Nikt z nauczycieli nie odgadł nazwisk czytających wiersze kolegów z pracy- nagroda więc ostanie przekazana do pokoju nauczycielskiego do podziału między wszystkich nauczycieli. Nauczycielami czytającymi polskich poetów byli: Tomasz Kubis, Jakub
Jarzębski oraz Grzegorz Kalek.

Montaż audycji: Bartek Sobczak 8B i Wiktor Godniak 8A, o zwyczajach walentynkowych na świecie czytała Marcelina Nowak z NLO ZPRP SMS Kalisz.
Wszystkim bardzo serdecznie dziękuję za współpracę i zaangażowanie w przygotowaniu audycji walentynkowej. Uczniowie klas najmłodszych – drugich i trzecich, wzięły udział w paradzie strojów walentynkowych w bibliotece szkolnej. Dzieci ubrane najbardziej pomysłowo otrzymały pamiątkowe dyplomy.

W piątek 17 lutego zostanie wyświetlony film „Zakochany kundel” dla uczniów z klas 1-3 w ramach wieczoru filmowego w bibliotece. szkolnej. Pomysłodawcą i koordynatorem działań walentynkowych była Monika Polińska.