22 października 2022 roku w Warszawie odbyła się uroczysta Gala Ogólnopolskiego Konkursu dedykowanego Rodzinie: Rodzina. Mając siebie – mamy tak wiele.
Jednym z punktów programu było przedstawienie przygotowane przez uczniów Zespołu Szkół nr 9 w Kaliszu wg scenariusza Spieszmy się kochać ludzi, którego autorem jest pan Dariusz Gwiazda.

Miło nam poinformować, że Pan Dariusz zdobył tytuł laureata i zajął pierwsze miejsce w konkursie w kategorii – nauczyciel.
Nad przebiegiem prac reżyserskich, przygotowujących młodzież do występu czuwała pani Elżbieta Kirijczuk, wieloletni nauczyciel języka polskiego.
Jako aktorzy wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 24 w Kaliszu oraz uczennica Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich w Pleszewie, tj.:

1. Amelia Bąk, klasa VIIIA
2. Emil Ćwikliński, klasa VIIIC