Dane adresowe

Zespół Szkół nr 9 w Kaliszu
ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 22-24
tel. 62 7685470
fax 62 7685480
zs9@zs9.kalisz.pl

Jak co roku, w październiku, nasza biblioteka obchodziła Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Tegoroczne hasło tego święta brzmiało „Reading for Global Peace and Harmony”. W Polsce skrócono je do „Czytanie dla pokoju”.
Podstawowym zadaniem było zwrócenie uwagi na ogromną rolę biblioteki w życiu szkoły, nauki i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. Nasza biblioteka szkolna  przygotowała dla najmłodszych uczniów akcję „Czytanie dla pokoju w słowach i zapiskach Jana Pawła II papieża i patrona naszej szkoły”.

Uczniowie klasy 2a- wychowawca Anna Balcerzyk i uczniowie klasy 3c – wychowawca Joanna Dominiak ubrały się z tej okazji w białe i czerwone stroje, aby utworzyć flagę Polski,
Uczniowie klas starszych- Janiak Julia i Janiak Krystian z 8c oraz Rubik Julia z 6c czytali najmłodszym zapiski Jana Pawła II o pokoju w czasie gdy za naszymi granicami trwa wojna na Ukrainie. Jan Paweł II patron naszej szkoły o pokoju pisał wiele pięknych i mądrych rzeczy.
To właśnie Jego słowa wybrzmiały podczas „czytania dla pokoju” bardzo szczerze, mądrze i rozważnie. Czytaniu towarzyszyły anioły pokoju w które wcieliły się uczennice z klasy 3c Autorem zdjęć i montażu prezentacji muzycznej jest Bartosz Sobczak z 8B a pomysłodawcą i koordynatorem wszystkich działań była Monika Polińska.

ODTWÓRZ FILM - Falująca flaga