Dnia 6 marca 2015 r. gościliśmy w Naszej szkole Justynę Wichłacz z Goethe Institut z Poznania, która przeprowadziła w ramach projektu Deutsch Wagen Tour dwa godzinne warsztaty języka niemieckiego.

W pierwszej turze brali udział uczniowie klas szóstych z zaproszonych szkół podstawowych : ze Szkoły Podstawowej nr 22, Szkoły Podstawowej nr 7 i Szkoły Podstawowej nr 17, którzy nie mieli dotąd kontaktu z językiem niemieckim w szkole. Warsztaty miały na celu zachęcenie do nauki tego języka oraz pokazanie, że wbrew stereotypom, język niemiecki nie jest trudny, ale ciekawy i przyjemny.

Deutsch Wagen Tour to lekcja niestandardowa, podczas której jest kolorowo, wesoło i różnorodnie.

Drugą grupę uczniów stanowiła młodzież z Naszego Gimnazjum, z klas II F i II D. Uczniowie uczący się języka niemieckiego już półtora roku, mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę praktycznie podczas gier i zabaw doskonalących słownictwo.

Zarówno uczniom szkół podstawowych, jak i Naszego gimnazjum warsztaty języka niemieckiego bardzo przypadły do gustu. Wyrażali o nich pozytywne opinie, bardzo podobały im się ćwiczenia, gry i konkurencje zaproponowane przez prowadzącą Deutsch Wagen Tour. Uczniowie szkół podstawowych stwierdzili zgodnie, że zachęceni w taki sposób do nauki języka niemieckiego, chętnie zaczną się go uczyć już niedługo w klasie pierwszej gimnazjum.

Organizatorkami wizyty Deutsch Wagen Tour w Naszej szkole były nauczycielki języka niemieckiego : Magda Góral-Stanek i Agnieszka Żmurkiewicz