[13.10] W ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, Monika Polińska zorganizowała prelekcje dla klas drugich i trzecich  na temat historii  książki  i jej dziejów na przełomie wieków

Zaproszony gość z Książnicy Pedagogicznej p. Mariola Śmiecińska, w sposób łatwy i przystępny opowiadała uczniom klas młodszych , historię  książki zaczynając od zwojów papirrusa  i tabliczek kamiennych a kończąc na audiobookach.  Uczniowie mogli prześledzić losy książki. Książki, która towarzyszy nam przez wszystkie dni roku, nie tylko jako podręcznik z którego korzystamy podczas lekcji, ale jako nasz przyjaciel. Przyjaciel, który pozwala rozwijać naszą wyobraźnię , pomaga nam w trudnych sytuacjach, opowiada fantastyczne historie pełne przygód,.

Książka  poszerza naszą wiedzę. Książki wzbogacają nasze słownictwo, stymulują umysł, rozwijają myślenie oraz pobudzają wyobraźnię.

Czytanie jak wiemy sprzyja rozwojowi inteligencji emocjonalnej, jest przewodnikiem po etyce, podnosi samoocenę, poprawia sen, uspokaja. Dlatego też, przybliżyliśmy historię książki najmłodszym uczniom naszej szkoły, by mogły nie tylko czytać ją od deski do deski, ale również poznać jej historię od podszewki.

…”Książka to okno na świat, to promień słońca, który rozświetla ciemne noce, to najlepszy doradca we wszystkich sprawach”