Dane adresowe

Zespół Szkół nr 9 w Kaliszu
ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 22-24
tel. 62 7685470
fax 62 7685480
zs9@zs9.kalisz.pl

[22.04.2021] 22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Celem akcji jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie i uświadamianie, jak delikatny jest ekosystem naszej planety.To największe święto ekologiczne, prowadzone od 1970 roku i obchodzone w 192 krajach.

Tegoroczne obchody, które odbywają się pod hasłem "Przywróć Naszą Ziemię", poświęcone  są odnawialnym źródłom energii i efektywności energetycznej.Nasza szkoła tradycyjnie włączyła się w obchody tego święta. Na lekcjach podejmowano tematykę ekologiczną, liceum wzięło udział w webinarium organizowanym przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska, na temat zagrożeń i sposobów ochrony klimatu.

Tegoroczny Dzień Ziemi uświetniło posadzenie dębu na terenie szkoły. Drzewu nadano imię LECH🌳🌳🌳

Samorząd Uczniowski