Dane adresowe

Zespół Szkół nr 9 w Kaliszu
ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 22-24
tel. 62 7685470
fax 62 7685480
zs9@zs9.kalisz.pl

[19.04.2021] Akcja promująca czytanie książek, skierowana do wolontariuszy, spotkała się z dużym zainteresowaniem wśród wszystkich uczniów naszej szkoły.

Nagrania fragmentów książek i wierszy dziecięcych przysłali nawet najmłodsi. W sumie ok. 100 krótkich nagrań z różnymi fragmentami literatury dziecięcej i młodzieżowej dotarło do biblioteki szkolnej. Za udział i duże zaangażowanie w akcję SERDECZNIE DZIĘKUJEMY

Dzięki zainteresowaniu tak wielu uczniów  akcją czytania książek najmłodszym czytelnictwo ma szansę nie tylko przetrwać, ale także zaowocować wzrostem liczby czytających osób.

Jak wiadomo czytanie poszerza naszą wiedzę. Książki wzbogacają nasze słownictwo, stymulują umysł, rozwijają myślenie oraz pobudzają wyobraźnię.

Czytanie sprzyja rozwojowi inteligencji emocjonalnej, jest przewodnikiem po etyce, podnosi samoocenę, poprawia sen, uspokaja. A jak napisał Stanisław Lem:

…”Książka to okno na świat, to promień słońca, który rozświetla ciemne noce, to najlepszy doradca we wszystkich sprawach”

Jak widać- warto czytać i propagować czytelnictwo wśród najmłodszych

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim osobom czytającym naszym zaprzyjaźnionym milusińskim z Niepublicznego Przedszkola „Calineczka” w Kaliszu oraz świetlicy socjoterapeutycznej „Pinokio” w Kaliszu.

Zamieszczamy poniżej jeden ze 100 linków ilustrujący przykład dużego zaangażowania w akcję „Czytanie jest cool. Nie możemy pokazać wszystkich nagrań ze względu na bardzo dużą objętość wszystkich nagrań. Wszystkie one będą znajdowały się w bibliotece szkolnej i będą stanowiły bazę do kolejnych działań.