[18.11] Szkolne koło wolontariatu ogłasza akcję mikołajkową

„PODARUJ SERCE MEDYKOM”

W dobie pandemii wszystko jest inne…nauka zdalna, puste korytarze szkolne…i tylko MY w głębi serca i duszy pozostaliśmy tacy sami.

Co roku w naszej szkole organizowana była zbiórka prezentów dla dzieci ze świetlic socjoterapeutycznych oraz chorych przebywających w kaliskim szpitalu.

Wcześniej ogłoszone przez nas akcje cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem i wsparciem ze strony uczniów, rodziców i nauczycieli. W związku z tym podejmujemy kolejną próbę  organizacji Mikołajek dla dzieci i lekarzy, którzy dbają o to abyśmy mogli zdrowi wrócić do szkoły, kolegów, nauczycieli i ….nauki.

Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w tej akcji..

Bajkowozy z książkami, które zostały przekazane przez naszą szkołę na 3 oddziały kaliskiego szpitala: pediatria dziecięca, chirurgia dziecięca oraz gastroenterologia w latach ubiegłych już czekają na nasze dary.

Przekażemy zatem 2 duże kartony książek i gier dla dzieci, które przynieśli uczniowie naszej szkoły wcześniej- przed pandemią.

Teraz czas na paczkach dla lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych i pań  salowych, którzy w tak trudnym czasie dbają o nas podczas choroby.

Więc jeśli masz dobre serce i chęć - zrób paczkę dla lekarza lub pielęgniarki. Kup kawę, herbatę lub „coś słodkiego” co w wielogodzinnym dyżurze pozwoli przetrwać najtrudniejszy czas

Dołącz karteczkę do paczki z napisem:

„Dla ratownika medycznego-Jasiu Kowalski 2a.”lub

„Dla lekarz- Magda Kowalska 6b”

możecie wybrać dowolną osobę :lekarza, pielęgniarkę czy innego pracownika szpitala i służb ratowniczych.

Wszystkie nazwiska  uczniów, którzy podarują kawałek serca innym nagrodzimy pochwałami.

Liczę na wsparcie ze strony wszystkich Państwa czytających tą informację. Czasu jest niewiele a Mikołajki tuż tuż.

Paczki będzie można przynieść do szkoły i zostawić w pudełku, z napisem „PODARUJ SERCE MEDYKOM”

które będzie czekało w przedsionku szkoły- W GODZ. 8.00-20.00

Liczę na WAS :} - opiekun szkolnego koła wolontariatu Monika Polińska.